Naar hoofdinhoudNaar hoofdmenu
Geef kleur aan jouw werk voor Lelystad

32-36 uur

max. 4.537,--

hbo

24-09-2023

24-09-2023

Klantmanager aanvragen levensonderhoud

Ben jij de klantmanager die zich bezig wil houden met het beoordelen van aanvragen levensonderhoud in het kader van de Participatiewet en die voortgang, resultaat en juridische kennis erg belangrijk vindt? Dan ben jij degene die we zoeken!

Als klantmanager aanvraag levensonderhoud staat dienstverlening voor jou voorop en ga jij ervoor om de burger op een zo goed mogelijke manier verder te helpen. Zo geef jij kleur aan jouw werk voor Lelystad.

Wat ga je doen als klantmanager aanvraag levensonderhoud?

Binnen deze functie zorg je voor het beoordelen van aanvragen levensonderhoud in het kader van de Participatiewet waar de voortgang, resultaat en juridische kennis belangrijke onderdelen zijn. De 3 werkzaamheden die standaard op jouw agenda staan zijn:

 • behandelen van aanvragen levensonderhoud en beoordelen of er recht is op bijstand;
 • screenen van burgers aan de hand van verschillende systemen;
 • opstellen van een juridisch onderbouwd rapport en beschikking.

 “Door de participatiewet uit te voeren ben ik betrokken bij een bijzondere en kwetsbare doelgroep. Samen met de inwoner maken wij het verschil.”

Pascal van Rijk, klantmanager team aanvragen sociaal domein

Waar ga je dit doen?

Samen zorgen we dat Lelystad een nog mooiere plek voor inwoners, ondernemers en bezoekers wordt. Hiervoor ontwikkelen we de kust door en vinden we vernieuwende manieren om onze inwoners en ondernemers te ondersteunen.

Ben je nieuwsgierig naar hoe het is om te werken bij gemeente Lelystad? Dat begrijpen we en daarom vertellen we het je graag: samenwerken vinden we belangrijk. Dat doen we veel en met respect voor elkaar. Verder combineren we vrijheid met verantwoordelijkheid. In de praktijk betekent dit dat jij veel ruimte hebt om je functie uit te oefenen zoals jij wilt. Als klantmanager aanvraag levensonderhoud maak je deel uit van team aanvragen. Binnen het team behandelt één deel de aanvragen levensonderhoud en een ander deel de aanvragen bijzondere bijstand en Wet Kinderopvang. Enkele collega’s flexen tussen deze opgaven. Naast team aanvragen zijn er teams mutaties, handhaving, financiën en juridische medewerkers waar je nauw mee samen werkt.

“Met elkaar kunnen lachen en er voor elkaar zijn, dat vinden we erg belangrijk binnen ons team.”

Iwan Purperhart, teamleider Sociaal Domein

Wat je meebrengt?

In jouw werk sta je graag voor anderen klaar en veer je mee met veranderingen. Verder zijn we vooral benieuwd naar wie je bent en welke talenten jij meebrengt. Ook beschik je voor deze vacature van klantmanager aanvraag levensonderhoud over:

 • hbo werk- en denkniveau;
 • minimaal 2 jaar werkervaring met het behandelen van aanvragen levensonderhoud;
 • je hebt kennis van de Participatiewet, de Algemene wet bestuursrecht en andere relevante wet- en regelgeving binnen het sociaal domein én voorliggende voorzieningen;
 • je kan werken met GWS4all, Suwinet, key2burgerzaken en PKO.

Wat je verdient?

Voor deze functie (op basis van 36 uur per week) kun je rekenen op:

 • € 3.167,00 tot € 4.537,00 bruto per maand. Dat is schaal 9;
 • mogelijkheden en een vergoeding van € 3,00 netto per dag om thuis te werken;
 • 27 verlofdagen per jaar;
 • Een vergoeding van al jouw ov-kosten (tweedeklas). Bij reizen met de auto vergoeden wij € 0,21 per kilometer (tot 60 kilometer enkele reis woon-werkafstand);
 • een laptop en mobiele telefoon;
 • pensioenopbouw via het ABP, het pensioenfonds voor overheid en onderwijs.

Ook is er veel keuze uit trainingen en opleidingen en er zijn doorgroeimogelijkheden binnen de gemeente. Alleen als jíj groeit, kan onze gemeente op alle vlakken blijven groeien. En er is meer: 17,05% individueel keuzebudget. Jij kunt zelf kiezen hoe je dit inzet: wil je bijvoorbeeld meer salaris, meer pensioen opbouwen of meer verlofdagen? Aan jou de keuze. Meer informatie over het budget en over de rest van onze indrukwekkende arbeidsvoorwaarden vind je op www.werkenvoorlelystad.nl/arbeidsvoorwaarden.

Zet jij de volgende stap?

Als jij er klaar voor bent om kleur te geven aan jouw werk, zet dan de stap naar onze gemeente. We zijn dichterbij dan je denkt. 

 • Vragen? Stel deze aan Iwan Purperhart, teamleider Sociaal Domein via 06-48532552 of iw.purperhart@lelystad.nl.
 • Zodra de ideale collega is gevonden sluiten we de procedure eerder. Solliciteer dus zo snel mogelijk.
 • Solliciteer in ieder geval voor 25 september 2023.
 • Je ontvangt meteen een automatische sollicitatiebevestiging. Blijft jouw mailbox leeg? Bekijk de spambox.
 • Verderop in de procedure vragen we je om een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG). De kosten? Die betalen wij voor je.
Solliciteer direct